صفحه SIC

در این مطلب از سری مطالب نارون کالا تدبیر با یکی از پرمصرف‌ترین اقلام در صنعت چینی بهداشتی و مظروف یعنی صفحه SIC یا سیلیکون کارباید آشنا خواهیم شد، اهمیت خرید صفحات SIC مرغوب در تولید محصولات باکیفیت را خواهیم دانست و در مورد نحوه تأمین صفحات مرغوب اطلاعاتی بدست خواهیم آورد.

صفحه sic

کاربرد صفحات SIC

استفاده از مبلمان کوره در دو خانواده صفحه SIC و کوردریت مولایت از اجزای اصلی تولید چینی بهداشتی و مظروف می‌باشند. از این اجزا در فرآیندهای گرمایش به منظور نگهدارنده قطعات مختلفی مانند اقلام سرامیکی یا چینی‌های مظروف استفاده می‌شوند که به همین دلیل باید مقاومت مکانیکی قابل قبولی داشته باشند.
در فرآیند تولید آنها نیز باید اطمینان حاصل شود که قطعات استفاده شده نه تغییر شکل ‌دهند و نه به یکدیگر بچسبند.

 

چیدمان سیلیکون کارباید در کوره

به منظور دستیابی به کیفیت بالای محصول و پایین آمدن ضایعات، چیدمان درون کوره باید با طراحی مخصوصی صورت گیرد. برای رسیدن به این منظور صفحات SIC باید تا حد ممکن یکدست و یکنواخت باشند.
در فرآیند تولید از شمش‌هایی به عنوان پایه یا نگهدارنده استفاده می‌گردد که به نام بیم هم شناخته می‌‌شوند. نکته‌ای که وجود دارد این است که جنس این شمش‌ها نیز از نوع سیلیکون کارباید است.

 

فرآیند تولید صفحه SIC

در فرآیند تولید میزان گرمایش می‌بایست روندی یکنواخت داشته باشد. به این صورت که علاوه بر عایق‌ها و بدنه کوره،‌ سیلیکون کارباید نیز باید در طول فرآیندهای عملیات حرارتی گرم شود و این گرما را به طبقات مختلف موجود در واگن‌ها منتقل کند.

 

اهمیت انتخاب صفحات مرغوب

بدلیل شوک‌های حرارتی متناوبی که در طول پخت و همچنین روشن و خاموش کردن کوره برای این قطعات پدید می‌آید، انتخاب اقلام مرغوب می‌تواند مصرف انرژی و هزینه‌های مرتبط را پایین بیاورد.

 

ابعاد صفحه SIC

در ابعاد و ضخامت‌های مختلف تولید می‌شود. به جهت افزایش شوک‌پذیری در آنها، برشی در چهار طرف ایجاد می‌شود که این برش‌ها مانعی برای شوک‌های حرارتی بالا در خواهند بود.
به طور کلی صفحات SIC بدلیل مقاومت بالای حرارتی طول عمر کاری بالایی داشته و از این لحاظ می‌توانند در صرفه اقتصادی بسیار موثر باشند.

 

ویژگی‌ها

صفحات SIC دارای دانسیته بالایی است و همچنین مقاومت بسیار بالایی در مقابل اکسیداسیون از خود نشان می‌دهند. از دیگر خصوصیات مهم آنها می‌توان به مقاومت خمشی فوق‌العاده بالا اشاره کرد که طول عمر این محصول را بالا می‌برند.
به جهت اطلاع بیشتر از سایر خصوصیات فنی می‌توانید به قسمت محصولات مربوط به مبلمان کوره  در سایت شرکت نارون کالا تدبیر مراجعه فرمایید.

 

خرید صفحه SIC مرغوب از نارون کالا تدبیر

همانطور که اشاره شد استفاده از سیلیکون کارباید مرغوب نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای در کیفیت نهایی محصولات، کاهش انرژی و کنترل هزینه‌ها دارد. به همین منظور مجموعه نارون کالا شرایطی را فراهم نموده است تا بتوان صفحات مرغوب را از برترین برندهای موجود  در بازار تهیه نمایید.
همچنین شما می‌توانید برای راهنمایی‌های بیشتر در مورد خرید صفحه SIC یا سایر عایق‌های حرارتی و محصولات نسوز این مجموعه با کارشناسان فروش نارون کالا تدبیر تماس بگیرید.