تخته سرامیکی نسوز


تخته سرامیکی نسوز، برد سرامیکی کوره، برد نسوز یا تخته نسوز نوعی عایق محسوب می‌شود که از الیاف سرامیکی تشکیل شده است. در ساخت تخته سرامیکی از چسب‌هایی استفاده می‌شود که به استحکام بیشتر آن کمک می‌کند. صنایع فولاد، پتروشیمی، شیشه‌سازی، کوره‌های زباله‌سوزی، کوره‌های پخت کاشی و… نیز از دیگر صنایعی هستند که از تخته سرامیکی نسوز بهره می‌برند.

این اقلام به علت انتقال حرارتی پایین، عایق مطلوبی برای کوره‌ها و داکت‌ها بوده و سطح صافشان موجب سهولت عایق‌کاری به ویژه در لایه‌های زیرین می‌گردد.

تخته‌ نسوز که به نام چیکن و یا شیگان کوره دیواره حرارتی نیز شناخته می‌شوند، مقاومت بالایی در برابر پوسته شدن در اثر جریان هوای داغ کوره‌ها دارند و به سادگی و با کمک یک تیغ اره دستی قابل برش‌کاری و شکل‌دهی هستند.

ضخامت برد سرامیکی

تماس با کارشناسان فروش 5 – 02188811733 | 09107100915

ویژگی‌های برد سرامیکی کوره

ساختار تخته سرامیکی با توجه به ضخامت و فشردگی و تحمل حرارتی به انواع بسیار متنوعی تقسیم بندی می‌گردد. برد نسوز وزن بسیار سبک و بافت نرمی داشته، سفید رنگ است و بافت داخلی آن به شکلی است که به راحتی برش داده می‌شود.

 وزن سبک این محصول نقش مهمی در کاربردهای مختلف آن دارد به گونه‌ای که هنگام جابجایی و نصب با مشکل خاصی مواجه نخواهید شد.
تحمل حرارتی بالا

تحمل حرارتی تخته نسوز می‌تواند تا 1800 درجه سانتی گراد باشد. با استفاده از این عایق نسوز شما دیگر نگرانی از آسیب‌پذیر بودن سازه کوره در برابر انواع مواد شیمیایی را نخواهید داشت. البته ذکر این نکته ضروری است که تخته سرامیکی نسبت به بعضی از مواد شیمیایی مانند فسفر یا اسید سولفوریک واکنش نشان می‌دهد.

برد سرامیکی نسوز در برابر شوک‌های حرارتی و فرسایش گاز داغ، توانایی قابل توجهی از خود نشان می‌دهد. شما می‌توانید نسبت به مقاومت آن در برابر فلزات آهنی و غیر آهنی مطمئن باشید.

 از دیگر ویژگی‌های تخته سرامیکی نسوز می‌توان به  عدم وجود آزبست در ساختار آن، کاهش قابل توجه نویز و منتقل کردن صدا به میزان بسیار کم اشاره نمود. قابلیت تراشکاری نیز از دیگر ویژگی‌های تخته سرامیکی است.
 

تخته نسوز کوره
کاربرد تخته سرامیکی نسوز

حال که با ماهیت برد سرامیکی کوره و ویژگی‌های آن آشنا شدیم، بهتر است نگاهی نیز به کاربرد این محصول بیندازیم.
تخته نسوز کاربردهای فراوانی دارد که رایج‌ترین آن به عنوان عایق حرارتی برای کوره‌های صنعتی است.

در صنایع مختلف از برد سرامیکی کوره برای عایق‌کاری بخش‌های مختلف کوره‌های صنعتی مانند سقف یا دیواره، استفاده می‌کنند.
از دیگر موارد استفاده از این عایق حرارتی می‌توان به استفاده در تجهیزات صنعتی و حرارتی اشاره کرد.

همچنین می‌توان تخته سرامیکی را به عنوان جایگزینی مناسب برای مصالحی مانند آجر و یا دیگر عایق‌های قابل استفاده در کوره، به کار برد.
دیگ‌های صنعتی، انواع دیگ بخار و غیره که درجه حرارت بسیار بالایی دارند با استفاده از برد سرامیکی به خوبی عایق کاری می‌شوند. همچنین برای درزبندی در میزان حرارت شدید نیز این محصول کاربرد دارد.
با توجه به ویژگی انتقال صدای کم از برد نسوز به عنوان عایق صوتی نیز استفاده می‌شود. مکان‌هایی که در معرض امواج مکانیکی هستند نیز می‌توانند از قابلیت‌های این محصول بهره‌مند شوند.

شرکت نارون کالا تأمین‌کننده برد سرامیکی کوره از برترین برندهای دنیا است که توانسته طی سال‌ها حضور درخشان در صنعت کشور انواع محصولات نسوز و عایق‌های حرارتی را از طریق دفاتر خود در خارج از کشور وارد کند.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه سفارش این محصولات با کارشناسان نارون کالا تماس بگیرید.