سرامیک فایبر

سرامیک فایبر یا همان الیاف سرامیکی در واقع فیبرهای سیلیکات آلومینیوم بوده که از ذوب و دمیدن مذاب کائولن با درصد آلومینای بالا و یا با ترکیبی از پودر خالص آلومینا و سیلیس مخلوط شده تشکیل می‌گردد. مخلوط تشکیل دهنده این محصول نسوز، پس از ذوب در کوره قوس الکتریکی در دمایی حدود 2000 درجه سانتی گراد، به وسیله هوای فشرده دمیده شده، یا روی غلتک‌های چرخان بوسیله نیروی گریز از مرکز، به سرامیک فایبر تبدیل می‌شوند.

 

سرامیک فایبر

مزایای سرامیک فایبر

در فرآیند دمش، جریان مذاب با تبدیل به قطرات کوچک به صورت الیاف کشیده می‌شوند. استفاده از الیاف سرامیکی از دهه‌های گذشته مورد توجه صنایع مختلف قرار گرفته است. بدلیل تحمل حرارتی بالا و مقاومت در برابر خوردگی می‌توان این الیاف را جایگزینی مناسب برای عایق‌های حرارتی که انرژی و حرارت بسیار بالایی را صرف می‌کنند، دانست.

استفاده از الیاف سرامیکی بطور قابل ملاحظه‌ای از اتلاف حرارت جلوگیری کرده و موجب مصرف بهینه انرژی می‌شود.

از خصوصیات سرامیک فایبر می‌توان به موارد متعددی از جمله موارد ذیل اشاره نمود:

 

کاربردهای الیاف سرامیکی

کاربرد الیاف سرامیکی در صنایع مختلف بسیار متنوع می‌باشد که از آن جمله می‌توان به صنایع ذیل اشاره کرد:

و بسیاری از صنایع دیگر که با حرارت در ارتباط هستند.

 

اشکال مختلف سرامیک فایبر

سرامیک فایبر

عایق‌های حرارتی و محصولات نسوز در انواع مختلف موجود می‌باشند. سرامیک فایبر نیز شامل پتو، تخته، نمد، الیاف فله، شکل‌های خلاء یا ریخته‌گری، کاغذ و منسوجات است.

 

انواع سرامیک فایبر

در مورد انواع این محصولات نیز با دسته‌بندی زیر روبرو هستیم:

 

پتوی سرامیکی یا پتوی نسوز یکی از مهمترین نوع الیاف حرارتی هستند. ماده اولیه این محصول نسوز و انعطاف پذیر سرامیک فایبر فله می‌باشد. این نوع از سرامیک‌های  فایبر از طریق ایجاد اتصالات مکانیکی داخلی (سوزن‌کاری و دوخت) و با استفاده از چسب یا هرگونه بایندر دیگر تولید می‌شوند.

شما می‌توانید انواع پتوهای سرامیکی در ضخامت و دانسیته‌های مختلف را از ناورن کالا تدبیر خریداری کنید. نکته مهم در مورد پتوهای سرامیکی این است که این پتوها با وزن سبک و دوام حرارتی بالایی که دارند در برابر لایه لایه شدن در جریان‌های هوای داخل کوره مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهند.

 

تخته سرامیکی نسوز یا برد نسوز از ترکیب سرامیک فایبر و بایندرهای آلی و معدنی تحت فرآیند وکیوم ساخته می‌شوند. این تخته‌ها به علت انتقال حرارتی پایین، عایق مطلوبی برای کوره‌های حرارتی هستند.

 

کاغذ سرامیکی کاربردهای بسیار متنوعی در صنعت واشرسازی و حمل و نقل ایفا نموده است. جنس کاغذ سرامیکی و کیفیت آن از مهمترین عوامل در انتخاب این محصول هستند.

 

پنبه فله نیز همچون سایر الیاف سرامیکی به دلیل ویژگی‌هایی که دارد، برای اهداف مختلفی در صنایع استفاده می‌شود.

 

سرامیک فایبر یا الیاف سرامیکی از مهمترین عایق‌های حرارتی مورد استفاده در صنایع مختلف می‌باشد. شما می‌توانید انواع عایق‌های حرارتی را در اشکال مختلف از شرکت نارون کالا تدبیر  به عنوان یکی از عمده وارد کنندگان این محصولات تهیه نمایید. بهترین کیفیت. سریعترین زمان و مناسبترین قیمت هدف اصلی این مجموعه می‌باشد.

 

جهت دریافت مشاوره از کارشناسان کافیست با شماره تماس‌های مجموعه نارون کالا تماس بگیرید.